Pewne zwycięstwo nad Naftą Piła

12.10.2013

Ani na moment siatkarki Chemika Police nie oddały inicjatywy swoim rywalkom z Piły i w sobotni wieczór odniosły pewne, ze wszech miar zasłużone zwycięstwo. Duży w tym udział miała Katarzyna Gajgał – Anioł, wybrana MVP meczu. Po drugiej kolejce spotkań Orlen Ligi naszej drużynie dopisujemy zatem kolejne trzy punkty.

Chemik Police – PGNiG Nafta Piła 3:0 (25:18, 25:18, 25:17)
Chemik Police: Wreblińska, Mróz, Bjelica, Glinka – Mogentale, Gajgał – Anioł, Ognjenivić, Krzos – libero oraz Raczyńska, Sobolska, Muhlsteinova, Kowalińska.
Nafta Piła: Kajzer, Kuligowska, Kingsley, Krawulska, Paszek, Kudakova, Kuehn – Jarek – libero oraz Wawrzyniak, Babicz, Ward, Archangielskaja, Mayba.

Siatkarki z Piły, po ubiegłotygodniowej, gładkiej porażce z Impelem Wrocław, bardzo chciały z jak najlepszej strony pokazać się nowemu trenerowi, Wiesławowi Popikowi, który od trzech dni prowadzi tę drużynę. Widać to było doskonale na boisku. Przyjezdne walczyły ambitnie, podbijały wiele piłek, jednak to nie wystarczyło na górujące nad nimi, nie tylko warunkami fizycznymi, zawodniczki naszej drużyny, które we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła przewyższały rywalki. I choć w pierwszym secie udało się gościom wyjść na prowadzenie, jednak podopieczne trenera Mariusza Wiktorowicza niezrażone tym w ogóle grały swoje i to przyniosło oczekiwany skutek. Serią udanych zagrywek popisała się Ana Bjelica, na siatce fantastycznie funkcjonował blok: Anioł – Ognjenović i nasze panie po chwili miały 4-punktową przewagę. Dzięki skutecznym atakom Anny Werblińskiej oraz Małgorzaty Glinki – Mogentale, jeszcze ją powiększyły i spokojnie dograły seta do końca.

W drugiej i trzeciej partii dominacja naszych siatkarek była jeszcze bardziej wyraźna. Szybko uzyskały 4-punktowe prowadzenie i mając tak bezpieczną przewagę grały już swobodnie. Nadal bardzo dobrze funkcjonował blok, którego skuteczność podniosła Małgorzata Glinka – Mogentale. Udanie ze skrzydła atakowała Anna Werblińska, a ze środka panie Katarzyny: Mróz i Gajgał – Anioł. Skuteczna w obronie w polu była Aleksandra Krzos, wykorzystując szansę zaprezentowania się z jak najlepszej strony po raz pierwszy przed własną publicznością w Orlen Lidze. Po raz pierwszy kibice mieli także możliwość oglądania w akcji rozgrywającą Chemika Police, Maję Ognjenović. Reprezentantka Serbii udowodniła swoją grą, że jest cennym nabytkiem i ważnym ogniwem tej drużyny. Zdobyła w sumie 7 punktów, w tym 3 blokiem. W ogóle blok był bardzo skutecznym elementem gry naszego zespołu, który w efekcie przyniósł 15 punktów. Najskuteczniejsze w bloku były: Katarzyna Gajgał – Anioł – 5 pkt., Małgorzata Glinka – Mogentale – 4 pkt. oraz Ana Bjelica, Anna Werblińska i Izabela Kowalińska – po 1 pkt. Bezpośrednio z zagrywki nasze panie zdobyły 7 punktów, w tym Ana Bjelica - 3, Katarzyna Mróz – 2 oraz Anna Werblińska i Maja Ognjenović – po 1 pkt.

W sumie zdobycz punktowa naszych zawodniczek w tym meczu przedstawia się następująco: Anna Werblińska i Katarzyna Gajgał – Anioł – po 13, Małgorzata Glinka – Mogentale – 12, Anna Bjelica – 8, Maja Ognjenović – 7, Katarzyna Mróz – 6, Izabela Kowalińska – 3 oraz Justyna Raczyńska – 1.