Oliwia Durka siatkarką Chemika

29.07.2019

Oliwia Durka podpisała kontrakt z Grupa Azoty Chemikiem Police. 

Ma 17 lat i występuje na pozycji przyjmującej. Dotychczas grała m.in. w barwach SMS Police i Pałacu Bydgoszcz. 

Z ekipą z Bydgoszczy dwukrotnie sięgała po medale mistrzostw Polski kadetek. W 2019 roku udało jej się wywalczyć złoto. 

Durka zamyka skład Chemika na sezon 2019/20. Do klubu dołączy na zasadzie dwumiesięcznych testów. 

- Oliwia będzie z nami w trakcie okresu przygotowawczego. Czekają ją treningi i spotkania sparingowe, w trakcie których zostanie poddana ocenie. Jeśli sztab szkoleniowy stwierdzi, że Oliwia spełnia ich oczekiwania, po dwóch miesiącach okresu próbnego umowa zostanie automatycznie przedłużona. Zależy nam na odpowiednich warunkach dla młodych zawodniczek. Chcemy, żeby czuły się w naszym klubie bezpiecznie i stabilnie. Wierzymy, że Chemik jest dla nich odpowiednim wyborem na przyszłość. Młode siatkarki, które zostają wypożyczone z naszego klubu, mają opłacane kontrakty przez Chemik, tak, aby nie martwiły się o sprawy nie związane ze sportem. Mamy nadzieję, że w przyszłości coraz więcej perspektywicznych siatkarek zagra w naszych barwach – mówi Paweł Frankowski, prezes. 

Skład Chemika Police na sezon 2019/20:

Rozgrywające: Marlena Pleśnierowicz, Ewelina Polak
Przyjmujące: Natalia Mędrzyk, Wilma Salas, Martyna Grajber, Oliwia Durka
Atakujące: Gyselle Silva, Martyna Łukasik
Środkowe: Iga Chojnacka, Iryna Trushkina, Agnieszka Bednarek, Anna Łozowska
Libero: Paulina Maj-Erwardt, Pola Nowakowska