Oczko w ORLEN Lidze

23.02.2017

Chemik Police pokonał Legionovię Legionowo 3:0. To 21 zwycięstwo policzanek w ORLEN Lidze.

Chemik do meczu w Legionowie przystępował zaledwie dwa dni po rywalizacji w Lidze Mistrzyń, z czego jeden z tych dni prawie w całości poświęcił na podróż do do miasta czwartkowego przeciwnika. Choćby dlatego trener Jakub Głuszak zdecydował się wystawić mocno zmieniony skład. Z zestawienia grającego w meczu z Baku pozostały tylko Katarzyna Zaroślińska i Stefana Veljković.

Obie zawodniczki zasługują na wyróżnienie, szczególnie w początkowych fragmentach meczu. W pierwszym secie zdobyły 13 z 18 oczek zainkasowanych przez nasz zespół. Reszta pochodziła z błędów Legionovii.

Chemik w dwóch pierwszych setach powielał schemat, w którym z początku szedł z rywalkami łeb w łeb, jednak w środkowej części przyspieszał, zdobywał kilka punktów w jednym ustawieniu, a następnie szanował przewagę i dowoził ją do końca.

Najtrudniej było po dziesięciominutowej przerwie, kiedy to rywalki zaczęły zdecydowanie odważniej. Po błędzie w ataku Anny Werbińskiej prowadziły 13:10. Chwilę później policzanki wzięły się za odrabianie strat. Atak skończyła Zaroślińska, as serwisowy dołożyła Izabela Becik, a punktowy blok Aleksandra Jagieło.

Przyjezdne wróciły do swojego rytmu i zwyciężyły bez straty seta. To 21 zwycięstwo Chemika w ORLEN Lidze. Wciąż pozostajemy jedyną ekipa ekstraklasy, która nie poznała smaku porażki.

Legionovia Legionowo - Chemik Police 0:3 (20:25, 19:25, 22:25)

Chemik: Jagieło (7), Werblińska (10), Zaroślińska (16), Bełcik (6), Gajgał-Anioł (5), Veljković (9), Zenik (l.) oraz Blagojević

MVP: Izabela Bełcik