Nowa umowa z Grupą Azoty

24.02.2019

Chemik Police i Grupa Azoty podpisali nową umowę, która obowiązywać będzie w sezonie 2019/20. 

Informacja została przekazana podczas konferencji prasowej kilkanaście minut po sobotnim spotkaniu ligowym w Policach. 

- Już kilka razy w tym sezonie media donosiły, że kluby w naszej lidze zmagają się z problemami, zaległościami, że zamiast skupiać się na sporcie, muszą walczyć o przetrwanie. Jesteśmy niezwykle wdzięczni Grupie Azoty, że od lat Chemika Police podobne problemy nie dotyczą. Grupa Azoty daje nam stabilność, którą przekuwamy w zdobyte trofea. Dziękujemy za wsparcie – mówi Paweł Frankowski, prezes klubu. 

Sponsora głównego naszego klubu w trakcie konferencji prasowej reprezentował Tomasz Panas, wiceprezes Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A.

- Politykę społeczno-sponsoringową realizujemy poprzez wparcie zarówno sportu amatorskiego, jak i zawodowego. Do tej drugiej grupy zdecydowanie zalicza się nasza współpraca z siatkarkami Chemika Police, które promują nas nie tylko w rozgrywkach krajowych, ale także na europejskich boiskach – stwierdził wiceprezes Panas. 

Agnieszka Bednarek z Chemikiem związana jest od wielu lat, aktualnie pełni rolę kapitana mistrzyń Polski. 

- Wiele w siatkówce widziałam, wiele słyszałam z opowieści koleżanek. Często bywa tak, że jeśli w klubie zaczyna brakować stabilizacji, to na parkiecie zaczyna brakować wyników. W Chemiku gram od 2013 roku. Od tego momentu Grupa Azoty daje nam możliwości rywalizacji o trofea, które regularnie dokładamy do klubowej gabloty. Mam nadzieję, że w tym sezonie będzie podobnie – konstatuje Bednarek. 

KPS Chemik Police to nie jedyna drużyna siatkarska, którą wspiera Grupa Azoty. Partnerem wielokrotnego mistrza Polski ZAKSY Kędzierzyn Koźle jest jedna ze spółek chemicznego giganta – Grupa Azoty Kędzierzyn. Grupa Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A., wchodząca w skład Grupy Azoty S.A., jest największą w województwie zachodniopomorskim spółką giełdową. Łącznie „Police” zatrudniają ok 3,5 tys. osób.