Nowa umowa Chemika z Grupą Azoty

28.01.2020

Chemik Police podpisał nową umowę z Grupą Azoty, głównym i tytularnym sponsorem naszej drużyny. 

Grupa Azoty wspiera klub od wielu lat, promując markę poprzez sport. Potentat chemiczny wspiera m.in. kluby siatkarskie, lekkoatletów, piłkarzy czy skoczków narciarskich. 

- Grupa Azoty daje coś, czego wiele klubów w Polsce nam zazdrości. Stabilność. Skupiamy się na działalności zespołu, na organizacji i wynikach sportowych, a taki komfort daje nam pomoc partnera głównego. Dziękujemy za wieloletnie zaufanie, które co roku staramy się przekładać na sukcesy sportowe – mówi Paweł Frankowski, prezes klubu. 

- Najbardziej komfortowa sytuacja dla sportowca jest wtedy, kiedy wstaje rano i jedynym jego zmartwieniem jest odpowiednia forma sportowa. Schody zaczynają się, gdy organizacja i praca klubu utrudniona jest przez problemy pozasportowe. W Chemiku, dzięki wsparciu Grupy Azoty, nasze myśli kręcą się wyłącznie wokół boiska, a za taki komfort jesteśmy wdzięczne – dodaje Martyna Grajber, kapitan zespołu. 

Grupa Azoty to jeden z liderów branży nawozowo-chemicznej w Europie, działający w sektorze nawozów mineralnych, tworzyw inżynieryjnych, a także produktów OXO i innych chemikaliów. W jej skład wchodzą m.in. Grupa Azoty S.A. (jednostka dominująca z siedzibą w Tarnowie), Grupa Azoty Zakłady Azotowe „Puławy” S.A, Grupa Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A., Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn S.A i Compo Expert Holding GmbH.

Stronę internetową Grupy Azoty znajdziecie TUTAJ.