Młode siatkarki Chemika Police będą walczyły o medale

26.11.2014

Wczoraj w Bydgoszczy rozegrany został zaległy mecz Młodej Ligi Kobiet pomiędzy miejscowym Pałacem a Chemikiem Police. Pomimo, że  drużyna gospodarzy została wzmocniona zawodniczkami na co dzień grającymi w Orlen Lidze, nasze siatkarki zagrały bardzo ambitnie i odniosły cenne zwycięstwo. Gwarantuje im ono udział w walce, w gronie sześciu najlepszych drużyn Młodej Ligi Kobiet, o prymat w kraju.

Pałac Bydgoszcz - Chemik Police 1:3 (25:19, 28:30, 22:25, 27:29)

MVP meczu: Agata Oleksy

O tym, jak zaciętą i twardą walkę stoczyły w Bydgoszczy nasze siatkarki świadczą wyniki poszczególnych setów. Na szczęście to one w decydujących momentach, w grze na przewagi, zachowały więcej zimnej krwi i dzięki temu potrafiły wykorzystać swoje atuty. W nagrodę była wielka radość po zwycięstwie i przepustka do gry o medale.

Teraz w Młodej Lidze Kobiet nastąpi przerwa w rozgrywkach do 10 stycznie 2015 r. Na razie nie są jeszcze znane wszystkie drużyny, które tworzyć będą grupę walczącą o mistrzostwo Polski. Poznamy je za kilka dni, kiedy odbędą się ostatnie mecze pierwszej fazy rozgrywek Młodej Ligi Kobiet. Pewne jest jedynie to, że wraz z Chemikiem Police awans wywalczyła drużyna PGE Atomu Trefla Sopot.