MLK: Chemik nie zagra w finałach

12.04.2017

Chemik Police przegrał w drugiej rundzie play off z Pałacem Bydgoszcz. Porażka oznacza koniec rozgrywek i brak występu w finałach ORLEN Ligi.

Spotkanie lepiej rozpoczęły przyjezdne. Miały spokojne przyjęcie, dlatego Paulina Bałdyga bardzo często decydowała się na grę środkiem. Chemik nie potrafił nadążyć w bloku, a do tego miał sporo problemów z przyjęciem. Policzanki cały set były w defensywie, finalnie przegrały do 20.

Joanna Mirek szukała optymalnego ustawienia. Wprowadziła na parkiet Magdalenę Stysiak i Patrycję Suwałę. Set był bardziej wyrównany, ponieważ Chemik wzmocnił serwis i odrzucił rywalki od siatki. Przy stanie 19:20 ważny blok na Stysiak zanotował Pałac. Bydgoszczanki nabrały pewności siebie i zwyciężyły do 21.

W trzeciej odsłonie przeważał Chemik. Dokładnie przyjmowała Marcelina Wiązowska, w ataku ze skrzydła rozkręcała się Malwina Smarzek. Gospodynie miały przewagę, jednak roztrwoniły ją w końcowych fragmentach, doprowadzając do stanu 24:24. W tym momencie skutecznie zaatakowała Smarzek, następnie blok postawiła Nikola Abramajtys, Chemik wygrał na przewagi.

Gospodynie nie były w stanie zatrzymać gry środkiem Pałacu. Szczególnie dużo problemów sprawiała Marta Ziółkowska. Środkowa potrafiła kończyć atak za atakiem, a blok Chemika nie znajdował na nią sposobu. Wyrównana rywalizacja toczyła się do stanu 14:14. Wtedy Chemik zanotował przestój, który rywalki wykorzystały.

Chemik przegrał dwumecz z Pałacem i odpadł z rozgrywek Młodej Ligi Kobiet etap przed turniejem finałowym.

Chemik Police - Pałac Bydgoszcz 1:3 (20:25, 21:25, 26:24, 20:25)

Chemik: Smarzek, Wiązowska, Łubniewska, Wróblewska, Gierczak, Abramajtys, Świt (l.) oraz Stysiak, Suwała, Chrzan, Koniec.