Magda Stysiak w seniorskim składzie Chemika

8.06.2018

Magdalena Stysiak będzie atakującą Chemika Police w sezonie 2018/19. 

Młoda siatkarka z Chemikiem związana jest od kilku lat. Ma za sobą nawet debiut w ekstraklasie. W sezonie 2016/17 wystąpiła w meczu przeciwko KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. 

W minionym sezonie Magda przebywała na wypożyczeniu w SMS Police, z którym zdobyła brązowy medal mistrzostw Polski juniorek. Została uznana najlepszą zawodniczką turnieju. 

Od sezonu 2018/19 Stysiak będzie jedną z atakujących naszej drużyny. 

- Podchodzę do tego z dużą nadzieją i mocnym nastawieniem. Traktuję jako szansę. Chcę regularnie trenować na wysokim poziomie i jeśli będzie okazja, to wejść na parkiet i zdobywać ogranie. Cieszyć będę się z każdej minuty na boisku, ale wiadomo, chciałabym grać jak najwięcej, bo wtedy gromadzi się doświadczenie – mówi. 

Aktualnie Magdę czekają wakacje, ale wcześniej musi dokończyć listę obowiązków. 

- Uda się wygospodarować prawie 2 tygodnie wolnego, mam zamiar wyjechać ze znajomymi w góry albo nad morze. Wcześniej jednak nadrabiam szkołę. W trakcie roku co chwilę gdzieś wyjeżdżam, więc mam trochę zaległości, sprawdzianów do zaliczenia. Jak się z tym uporam, to przyjdzie czas na relaks – tłumaczy.

Magdalena Stysiak jest w szerokim składzie reprezentacji Polski. Kilka tygodni temu wraz z seniorkami trenowała w Szczyrku. 

- Pierwszy garnitur reprezentacji pojechał na Ligę Narodów, a dziewczyny, które zostały, trenowały w Szczyrku. Miałam okazję do nich dołączyć i przez 3 tygodnie wspólnie ćwiczyć – dodaje. 

4 lipca reprezentacja Polski juniorek rozpocznie przygotowania do mistrzostw Europy w Albanii, które rozpoczną się 1 września. 

- Przygotowania będą dość ciekawe, ponieważ pomieszamy się z zawodniczkami seniorskiej kadry. Na nasze treningi mają przychodzić również szkoleniowcy pierwszej reprezentacji. Ma być to taki miks. Wszystko po to, abyśmy jak najlepiej przygotowały się do turnieju docelowego. Jedziemy do Albanii walczyć. Mamy fajny skład, więc jeśli zagramy na dobrym poziomie, stać nas na rywalizację z każdym – kończy. 

Skład Chemika na sezon 2018/19:

Atakujące: Magdalena Stysiak
Rozgrywające: Sladjana Mirković,
Przyjmujące: Natalia Mędrzyk, Bianka Busa, Martyna Grajber
Środkowe: Chiaka Ogbogu
Libero: