Katarzyna Zaroślińska: Uraz wykluczył mnie z gry w kadrze, nie plaża i wakacje

29.08.2017

Katarzyna Zaroślińska na temat gry w reprezentacji Polski.

Ostatnimi czasy atakująca Chemika otrzymywała sporo zapytań, dlaczego nie gra w kadrze. Niektóre z nich przybierały formę niegrzeczną, zarzucającą jej lenistwo i brak chęci do gry w biało-czerwonych barwach.

- Kibice piszą do mnie na Facebooku, zaczepiają mnie na ulicy. Często mają pretensję, mówią, że wolę leżeć na plaży, opalać się w Las Palmas. Takie podejście sprawia mi przykrość - mówi. 

Katarzyna Zaroślińska nie występuje w reprezentacji z powodu operacji kolana, którą przeszła w maju. 

- W poprzednim sezonie zmagałam się z urazem kolana, ale sezon dograłam do końca. Gdybym w trakcie przerwy wakacyjnej nie przeszła operacji, to i tak nie zagrałabym w kadrze, a mogłabym zapomnieć o kolejnym sezonie ORLEN Ligi. Dlatego pod koniec maja przeszłam zabieg. Całe wakacje nie spędziłam na plaży, a rehabilitowałam nogę - mówi. 

Obecnie doświadczona atakująca naszej drużyny rozpoczęła przygotowania do sezonu 2017/18. 

- Zaczęłam przygotowania z Chemikiem, ale nie jest to pełnowymiarowy wymiar treningowy. Razem z Natalką Mędrzyk jesteśmy nazywane "NFZ". Próbujemy dorównać zdrowym dziewczynom i powolutku pracujemy nad powrotem do pełni zdrowia. Nie chcę deklarować, czy do pełni sprawności wrócę za tydzień, dwa tygodnie czy dwa miesiące. Na razie cieszę, że wszystko idzie w bardzo dobrym kierunku i mam nadzieję, że z wami, kibicami, spotkam się jak najszybciej - kończy.