Justyna Łysiak zaczęła rehabilitację

11.01.2019

Justyna Łysiak przeszła poważną operację barku. Kilka dni temu rozpoczęła rehabilitację i delikatne treningi w siłowni. 

Zabieg odbył się 3 tygodnie temu, przebiegł zgodnie z planem. Teraz czas na mozolną i długotrwałą rehabilitację, która docelowo, w ciągu kilku miesięcy, ma przywrócić rękę do pełni sprawności. 

- Nie ukrywam, po operacji było mi trudno. Początkowo nie mogłam ruszyć tułowiem, więc wykonywanie najprostszych czynności okazywało się wyzwaniem. Pomagała mi rodzina, donosiła pokrojone obiadki i pozwalała na funkcjonowanie. Teraz jest już lepiej, choć wciąż ruchy mam ograniczone – mówi. 

Justyna od kilku dni jest w Policach. Pod okiem klubowych fizjoterapeutów przechodzi rehabilitację barku, a nadzór nad treningiem siłowym, szczególnie dolnych partii ciała, sprawuje trener przygotowania fizycznego. 

- Starałam się trenować w domu, ale to zawsze inaczej. Wróciłam do klubu, w zasadzie codziennie mam siłownię, bo chcemy odbudować nogi. Nie ukrywam, po pierwszych dniach dopadły mnie zakwasy. Teraz jest już lepiej i staramy się zarówno pracować nad dołem ciała w siłowni, jak i rehabilitować bark – opowiada. 

Cała wypowiedź Justyny z fragmentami treningu dostępna jest TUTAJ.