Ferhat Akbas: Graj na poziomie, wygrywaj na poziomie

1.07.2019

Ferhat Akbas, trener Chemika Police, ocenia losowanie Pucharu CEV 2019/20. 

Policzanki trafiły na wymagającego rywala, jakim jest Galatasaray HDI Stambuł. 

- Graj na poziomie, wygrywaj na poziomie – takie będzie nasze motto w nadchodzącym sezonie. Galatasaray to bardzo trudny przeciwnik. Szczególnie w ich hali, gdzie potrafi być gorąco. My jednak nie patrzymy na drugą stronę siatki. Gramy o wygraną, odważnie, bez żadnych kompleksów. Przygotujemy się taktycznie, a potem na boisku postaramy się udowodnić, że możemy być lepsi nawet od drużyn uważanych przez wielu za faworytów – zaznacza. 

Galatasaray zajęło czwarte miejsce w tabeli zeszłorocznej ligi tureckiej. 

- To silna drużyna grająca w wartościowej lidze. Na pewno nie przestraszy się rywalizacji europejskiej, grając na co dzień przeciwko takim ekipom jak VakifBank czy Eczacibasi. W składzie na nadchodzący sezon zagrają zagraniczne zawodniczki jak choćby Belien czy Rychliuk, ale również wartościowe i doświadczone Turczynki, m.in Guldeniz czy Gizem. Ciekawa mieszanka, dlatego przygotowanie odpowiedniej taktyki będzie istotne – dodaje. 

Wielu kibiców naszego zespołu podkreślało w mediach społecznościowych, że Chemik znów miał pecha w losowaniu europejskich pucharów. 

- Moim zdaniem to nie pech, tylko nie najlepsza organizacja systemu losowania. Jeśli zapytalibyśmy kibiców, to stwierdziliby, że zarówno Chemik jak i Galatasaray są drużynami z aspiracjami do gry w czołówce turnieju, być może nawet w finale. Niestety, system losowania sprawił, że obie ekipy zagrają ze sobą już na początku, tym samym jedna z nich odpadnie. Patrząc z drugiej strony, jeśli chcemy wygrać Puchar CEV, musimy pokonać każdego przeciwnika. Wcześniej czy później zagralibyśmy z mocnymi rywalami. W naszym przypadku wypadło na wcześniej, więc od początku bierzemy się do mocnej pracy – kończy.