Dwie najwyższe środkowe w Budowlanych

12.01.2018

W 13. kolejce Ligi Siatkówki Kobiet Chemik Police podejmie GROT Budowlanych Łódź. Początek niedzielnego (14.01.) spotkania o godzinie 20 w hali przy ulicy Siedleckiej 6 e w Policach. 

W barwach Budowlanych występują dwie najwyższe środkowe LSK: Gabriela Polańska i Agnieszka Kąkolewska. Obie plasują się  w najlepszej szóstce blokujących (Kąkolewska 48 bloków, Polańska 37). Piąta w klasyfikacji najlepiej punktujących ekstraklasy jest Kaja Grobelna, atakująca. 

- Szczególnie uważać musimy na Kąkolewską, która od początku sezonu jest w wysokiej formie. W samych superlatywach można wypowiadać się również o grze Kai Grobelnej. W bieżącym sezonie, ale i w poprzednim, pełni funkcję prawdziwej liderki zespołu. W każdym meczu zdobywa około 20 punktów – mówi Marek Mierzwiński, asystent trenera. 

Coraz ważniejszą pozycję w hierarchii ma Julia Twardowska. Utalentowana przyjmująca najczęściej pojawia się na boisku z ławki, dając drużynie impuls do lepszej gry. 

- Julia rokuje coraz lepiej, z tygodnia na tydzień wygląda korzystniej. Dowodem jest choćby pojedynek w Lidze Mistrzyń z VakifBankiem, w którym pokazała się z dobrej strony. Julka gra wymiennie z Haną Cuturą, wysoką i silną lewoskrzydłową z nieco gorszym przyjęciem – dodaje.

Co ciekawe, w meczu Ligi Mistrzyń z VakifBankiem na parkiecie nie pojawiła się Gabriela Polańska. Zastąpiła ją Julia Piotrowska.

- W meczu z VakifBankiem nie wystąpiła Polańska, ale my nie bierzemy sobie tego do serca. Zakładamy, że w niedzielnym pojedynku ligowym zobaczymy Gabrysię na parkiecie od pierwszego gwizdka – uważa Mierzwiński. 

Przypomnijmy, Chemik w bieżącym sezonie rywalizował już z Budowlanymi. Policzanki przegrały walkę o Superpuchar Polski. 

- Chcielibyśmy zrewanżować się za porażkę w Superpucharze. Mamy nadzieję, że przy wsparciu kibiców uda nam się zwyciężyć – kończy Mierzwiński.

Początek niedzielnego spotkania o godzinie 20. 

Informacje organizacyjne:

- W hali rozstawione zostaną stoiska naszych partnerów, m.in. Labirynt Laser Tag 

- Przygotowaliśmy konkursy. Do wygrania nagrody ufundowane przez kino Helios 

- Przed meczem w trybuny wyrzucone zostaną konkursowe piłki "Energa". Zawodniczki wyprowadzone zostaną przez "eskortę z Energą"

- Rozstawimy również stoisko Przedszkoliady, miejsca dla najmłodszych kibiców

- Bilety kupić można w kasie hali, punktach sprzedaży abilet.pl i przez internet TUTAJ

- Kasy przed halą otwarte będą w sobotę od 12 do 16 i w niedzielę od 18 do rozpoczęcia meczu