Drugi mecz i druga wygrana w Szamotułach

27.09.2014

Drużyna Mistrza Polski, Chemika Police, w pojedynku z wicemistrzem kraju, Impelem Wrocław, w ramach SGB Amica Cup 2014 pokazała charakter i wolę walki. To zadecydowało, że właśnie nasze siatkarki schodziły z boiska zwycięskie. Na wygraną musiały się jednak mocno napracować w pięciosetowym  meczu.

Chemik Police – Impel Wrocław 3:2 (14:25, 15:25, 25:22, 25:16, 15:12)

Chemik Police: Werblińska – 15, Mróz – 7, Kowalińska – 19, Malagurski – 13, Anioł – 7, Rabka oraz Zenik (l), Jagieło – 7, Bąk - 4.

Impel Wrocław: Hanke – 6, Topic – 19, Kąkolewska – 17, Kaczor - 13, Mroczkowska – 14, Kauffeldt – 5, oraz Sawicka (l), Kwiatkowska – 1, Cutura – 6, Ptak – 2, Gryka.

MVP meczu: Anna Werblińska.

Dwa pierwsze sety tego pojedynku to, jak się później okazało, miłe złego początki dla siatkarek z Wrocławia. To one wówczas rządziły i dzieliły na boisku, zepchnęły naszą drużynę do defensywy, a większość ataków powstrzymywały punktowymi blokami. Miały jednak ułatwione zadanie w tym elemencie gry, ponieważ w naszym zespole szwankowało przyjęcie, w związku z tym, bez precyzyjnego rozegrania nie było mocnych i celnych ataków tak z lewego jak i z prawego skrzydła.

Dużo czasu upłynęło, a kibice stracili sporo nerwów, zanim  naszym zawodniczkom udało się nawiązać kontakt punktowy z ciągle wyprzedzającymi ich rywalkami. Stało się to dopiero w trzecim secie przy stanie 11:11. Do końca tej części meczu trwał prawdziwy bój o każdą piłkę. I choć gra nie stała na najwyższym poziomie, to dostarczyła wielu emocji samym siatkarkom, widzom, a także sędziom, którzy popełnili kilka błędów na korzyść jednej jak i drugiej drużyny. Więcej opanowania w tych newralgicznych momentach seta, a jak się wkrótce okazało także meczu, wykazały mistrzynie Polski. Zwyciężyły w tej partii i całkowicie przyjęły inicjatywę na parkiecie. Teraz to one nękały rywalki trudnymi zagrywkami i raz po raz zatrzymywały ich ataki skutecznymi blokami. Odzyskały skuteczność w przyjęciu zagrywki, poprawiły obronę i z minuty na minutę, z akcji na akcję, wrocławianki traciły wiarę w zwycięstwo. Zryw w końcówce ti-breaka  przy stanie 13:9 na niewiele się zdał.  Dzięki temu wicemistrzynie Polski podreperowały jedynie dorobek punktowy w ostatniej partii meczu. Po raz kolejny, w bezpośredniej rywalizacji, musiały uznać wyższość zespołu z Polic.

Jutro, w niedzielę, o godz. 14.30, Chemik Police roegra swój trzeci mecz w ramach SGB Amoca Cup 2014 z Polskim Cukrem Muszynianką, którego stawką bedzie Superpuchar Polski.