Dinamo Kazań i Rabita Baku rywalami Chemika Police!

27.06.2014

Kibiców Chemika Police czeka prawdziwa siatkarska uczta podczas meczów fazy grupowej tegorocznej Ligi Mistrzyń. Nasza drużyna spotka się w niej z niekwestionowanymi potęgami europejskiej i światowej siatkówki: Dinamem Kazań i Rabitą Baku. Stawkę w grupie „A” uzupełnia mistrz Czech, Agel Prostejov.

Taki wynik dzisiejszego losowania, które odbyło się w Wiedniu podczas europejskiej gali siatkówki oznacza, że naprzeciwko naszych siatkarek w walce o punkty w rozgrywkach grupowych stanie drużyna z Rosji - aktualny klubowy mistrz świata i zwycięzca ostatniej edycji Ligi Mistrzyń oraz reprezentująca Azerbejdżan trzecia drużyna tych rozgrywek, także klubowy mistrz świata z 2011 roku. Co więcej, pojedynki z tymi rywalami będą okazją do obejrzenia w akcji takich zawodniczek jak: Jekatierina Gamowa, Marija Popowa czy Marija Borodakowa w ekipie z Kazania, natomiast w zespole z Baku zaprezentują się m.in.: Katarzyna Skowrońska – Dolata, Katarzyna Skorupa, Gyselle de Caridad Silva, Aleksandra Fomina, Áurea Cruz. Dodając do tego znakomite i uznane w Europie oraz na świecie zawodniczki grające w naszej drużynie, podczas meczów Ligi Mistrzyń na boisku będzie cała konstelacja gwiazd siatkówki.

Czeski Agel Prostejov jest drużyną, która przez sześć ostatnich sezonów zdominowała rozgrywki w swoim kraju, zarówno mistrzowskie jak i pucharowe. Zapewne też okaże się wymagającym rywalem. Mecze w grupie „A” Ligi Mistrzyń zapowiadają się więc niezwykle atrakcyjnie.

- Bardzo się z tego cieszę – mówi Joanna Żurowska, prezes Chemika Police. – Gramy przecież dla kibiców, a dla nich będzie to niesamowite przeżycie. Tym bardziej, że Chemik Police, w co wierzę i jestem przekonana, będzie w każdym meczu walczył na maksimum swoich możliwości. W każdym meczu musimy ugrać jak najwięcej, zdobyć jak najwięcej setów i punktów, bo to może okazać się decydujące w ostatecznym rozrachunku. Uważam, że pomimo wylosowania tak trudnych rywali, Chemik nie stoi na straconej pozycji. Jesteśmy przecież także bardzo dobrym i silnym zespołem, który zwyciężył w jednej z najmocniejszych lig w Europie. Jesteśmy jeszcze nieznani na międzynarodowej arenie, co może okazać się naszym atutem. Poza tym w sporcie, jak pokazują obecne mistrzostwa świata w piłce nożnej, faworyci często nie spełniają oczekiwań. Dlatego uważam, że awans naszej drużyny do fazy play-off jest realny.

Oto wszystkie grupy tegorocznej edycji CEV DenizBank Champions Leauge Women:

Grupa A

Dinamo KAZAN (RUS)
Rabita BAKU (AZE)
Chemik POLICE (POL)
Agel PROSTEJOV (CZE)

Grupa B

Fenerbahce ISTANBUL (TUR)
Azeryol BAKU (AZE)
Nantes VB (FRA)
Stiinta BACAU (ROU)

Grupa C

Dinamo MOSCOW (RUS)
Unendo Yamamay BUSTO ARSIZIO (ITA)
Dresdner S.C. (GER)
LP SALO (FIN)

Grupa D

Eczacibasi VitrA ISTANBUL (TUR)
Omichka OMSK REGION (RUS)
Impel WROCŁAW (POL)
Volero ZÜRICH (SUI)

Grupa E

VakifBank ISTANBUL (TUR)
Nordmeccanica PIACENZA (ITA)
RC Cannes (FRA)
Partizan Vizura BEOGRAD (SRB)