Darmowe autobusy z Polic na mecze Chemika w hali Arena

23.10.2014

Klub Piłki Siatkowej Chemik Police na dzisiejszym spotkaniu z dziennikarzami poinformował o sportowych i organizacyjnych przygotowaniach do najbliższych meczów Orlen Ligi i Ligi Mistrzów, które czekają drużynę aktualnych mistrzyń Polski.

Najpierw jednak prezes klubu, Joanna Żurowska, przedstawiła wyniki demokratycznych wyborów kapitana drużyny, które przeprowadzono w ostatnich dniach, gdy zespół był już w pełnym składzie. Ponownie, tak jak w ubiegłym roku, największe zaufanie wśród koleżanek zdobyła Anna Werblińska. Ta zawodniczka, wraz z Małgorzatą Glinką – Mogentale i Mają Ognjenovć tworzą radę drużyny.

Zaraz potem pani prezes przekazała informację, która z pewnością żywo zainteresuje kibiców naszej drużyny mieszkających w Policach.

- Klub podpisał umowę ze Szczecińsko-Polickim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym na darmowy przewóz kibiców na mecze Chemika Police rozgrywane w sezonie 2014/2015 w hali Arena w Szczecinie – powiedziała prezes, Joanna Żurowska. - Począwszy od najbliższego poniedziałku, 27 bm., od dnia meczu z  Tauronem Dąbrową Górniczą, autobusy pojadą bezpośrednio z Polic na ul. Szafera w Szczecinie, a po meczu sprzed hali do Polic. Podstawione zostaną cztery dodatkowe, specjalne przegubowe autobusy, które będą kursowały dwiema trasami. Ten projekt będziemy realizowali wspólnie z gminą Police. Mamy zapewnienie pana burmistrza Polic o partycypacji w równej części w kosztach całego przedsięwzięcia – dodała prezes Żurowska.

Dziennikarze zostali także poinformowani o utworzeniu drugiej drużyny, która reprezentuje klub w rozgrywkach Młodej Ligi Kobiet oraz o Zachodniopomorskim Festiwalu Siatkówki o puchar marszałka, Olgierda Geblewicza, którego klub  jest współorganizatorem.

Z kolei Giuseppe Cuccarini, trener naszej mistrzowskiej drużyny z uznaniem mówił o zaangażowaniu w pracy na treningach swoich zawodniczek i zapewniał, że zespół jest dobrze przygotowany do sezonu oraz do najważniejszych spotkań, które są przed nim.

Rozkład jazdy darmowych autobusów 27.10.2014 r.:

- godz. 16.30 - Police Kinga – Police Rynek – Tanowo – Szczecin Arena, (powrót) Szczecin Arena – Tanowo – Police Rynek – Police Kinga,
- godz. 16.40 - Police Kinga – Pilchowo – Szczecin Arena, (powrót) Szczecin Arena – Pilchowo – Police Kinga.
- godz. 16.50 - Police Kinga – Police Rynek – Tanowo – Szczecin Arena, (powrót) Szczecin Arena – Tanowo – Police Rynek – Police Kinga,
- godz. 17.00 - Police Kinga – Pilchowo – Szczecin Arena, (powrót) Szczecin Arena – Pilchowo – Police Kinga.

Uwaga! Odjazd pierwszego autobusu na trasie Szczecin Arena – Police 20 minut po zakończeniu meczu. Kolejne autobusy odjadą w odstępach 5 minutowych.