Chemikowa czwórka z kadry

17.05.2017

Trzy zawodniczki Chemika Police i jeden członek sztabu szkoleniowego przebywają na zgrupowaniu reprezentacji Polski w Legionowie. 

23 maja rozpoczną się kwalifikacje do mistrzostw świata. Trener Jacek Nawrocki podał ostateczny skład, który wystąpi w turnieju rozgrywanym w Warszawie. 

W reprezentacji znalazły się trzy siatkarki Chemika: Joanna Wołosz, Aleksandra Krzos i Malwina Smarzek. Sztab szkoleniowy uzupełnił Rafał Antczak, fizjoterapeuta Chemika. 

- Kilka tygodni temu dostałem propozycję od trenera Nawrockiego, aby dołączyć do kadry. Pracowałem już z męska reprezentacją, byłem choćby na igrzyskach olimpijskich w Londynie. Od 5 lat pracuję w żeńskim klubie, ale nigdy nie było mnie w żeńskiej kadrze. Postanowiłem skorzystać z oferty i staram się jak najlepiej opiekować dziewczynami, które przygotowują się do eliminacji - mówi Antczak. 

Biało-czerwone 12 maja przeniosły się ze Szczyrku do Legionowa. 

- Dla mnie powrót do Legionowa to miłe przeżycie. Spotkałam kilka znajomych osób, poza tym dobrze wspominam to miejsce - mówi Malwina Smarzek, która przed występami w Chemiku broniła barw Legionovii. 

W najbliższy weekend Polki rozegrają trzy spotkania sparingowe z reprezentacją Belgii. Będzie to ostatni etap przygotowań przed eliminacjami. 

- Wszystko idzie bardzo szybko. Dopiero skończyłyśmy sezon klubowy, a chwilę później czekają nas już mecze w kadrze. I to ważne. Dotychczas grałyśmy sparingi wewnętrzne, w weekend zmierzymy się z Belgią, co na pewno będzie dla nas cennym doświadczeniem. Najważniejsze, że dobrze przepracowałyśmy okres przygotowawczy i fizycznie czujemy się solidnie - zaznacza Smarzek. 

Przypomnijmy, rywalkami naszej kadry będą Czeszki, Słowaczki, Serbki, Islandki oraz Cypryjki. Bezpośredni awans wywalczą najlepsze ekipy z grup. Zespoły z drugiego miejsca powalczą o awans w kolejnej rundzie, zaplanowanej na 22-27 sierpnia.