Chemik Police obronił Puchar Polski

5.02.2017

Chemik Police pokonał Grot Budowlanych Łódź w finale Pucharu Polski 2017. Policzanki obroniły trofeum sprzed roku.

Pierwsza partia składała się z dwóch części. Tej, w której Chemik kontrolował grę i tej, w której po przestoju inicjatywę przyjęli Budowlani. Piliczanki dobrze zaczęły i wypracowały wysoką przewagę. Niestety roztrwoniły ją po serii zagrywek Kai Grobelnej. Dwukrotnie o czasy prosił Jakub Głuszak (przy stanie 19:20 i 19:22). W końcówce jednak policzanki podkręciły tempo. Set efektownym atakiem ze środka skończyła Stefana Veljković.

Drugi set to koncert gry mistrzyń Polski. Świetnie zagrywała Veljković, skuteczne w ataku były Malwina Smarzek i Katarzyna Zaroślińska. Chemik wyszedł na wysokie prowadzenie 11:3. Policzanki kontrolowały przebieg gry, podcinając skrzydła rywalek kolejnymi punktowymi blokami. Partia skończyła się wynikiem 25:16.

Dziesięciominutowa przerwa niewiele zmieniła. Chemik był rozpędzony. Znakomicie prezentowała się Katarzyna Zaroślińska, która była nie do zatrzymania w ataku z prawego skrzydła. Po efektownym  bloku Agnieszki Bednarek-Kaszy Chemik prowadził 11:6. Wraz z upływem czasu prowadzenie tylko się powiększało. Policzanki zwyciężyły 3:0 i obroniły Puchar Polski zdobyty przed rokiem.

Chemik Police - Grot Budowlani Łódź 3:0 (25:23, 25:16, 25:16)

Chemik: Zaroślińska, Wołosz, Veljković, Bednarek-Kasza, Smarzek, Werblińska, Krzos (l.) Blagojević.