Blisko 60 tysięcy kibiców w Azoty Arenie

30.06.2017

Włodarze PLPS podsumowali miniony sezon ORLEN Ligi. 

Chemik Police jest jedynym zespołem w stawce, który w całym sezonie nie przegrał żadnego spotkania w stosunku 0:3. Policzanki mają na swoim koncie najwięcej pojedynków zakończonych bez straty seta (16). 

Mecze Chemika cieszyły się dużą popularnością. Azoty Arenę odwiedziło blisko 60 tysięcy kibiców. Przypominamy, że Chemik jest również autorem najwyższej frekwencji w fazie grupowej Ligi Mistrzyń. 

Od półfinałów trenerzy mogli korzystać z challenge, umożliwiającego weryfikowanie słuszność decyzji arbitrów. Trener Jakub Głuszak skorzystał z tej opcji 18-krotnie (wygrał 10, przegrał 8). Najgorzej wypadł Lorenzo Micelli. Włoch próbował challenge 14-krotnie, nie trafił ani razu. 

Mistrz Polski jest najwyżej ocenianym klubem pod względem organizacji spotkań. Pod uwagę brane są czynniki jak m.in. bezpieczeństwo, przygotowanie obiektu, praca spikera, organizacja meczowa, oprawa i frekwencja. 

Najwięcej statuetek MVP w Chemiku otrzymała Katarzyna Zaroślińska (8). Następnie Joanna Wołosz i Agnieszka Bednarek-Kasza (po 3). 

Policzanki i sztab szkoleniowy otrzymali najmniej upomnień ze wszystkich drużyn. Chemik dostał zaledwie 2 żółte kartki. Rekordzistami są Bielsko i Piła (13 żółtych i 1 czerwona).