Anna Werblińska: Liczymy na kibiców

3.10.2013

Czwartkowy, wieczorny trening Chemika Police trwał zdecydowanie dłużej niż zwykle. To znak, że nasze siatkarki solidnie przygotowują się do sobotniej inauguracji Orlen Ligi. Wszystkie panie schodziły do szatni zmęczone, ale w dobrych nastrojach.

- Atmosfera przed sobotnim meczem jest bardzo fajna – stwierdziła Anna Werblińska. – Ciężko pracujemy na treningach, wylewamy siódme poty, ale to powinno przynieść pożądane efekty. Miałyśmy już pierwszą odprawę przedmeczową, mniej więcej wiemy wszystko o naszym przeciwniku zwłaszcza, że grałyśmy z Atomem w minioną sobotę w Szamotułach. Ten tydzień był dla nas bardzo ważny, bo miałyśmy trochę czasu, żeby zgrać się z Mają. Na pewno nie jest jeszcze tak, jak tego byśmy sobie życzyły, ale wygląda to coraz lepiej. Mamy więcej swobody, gra jest bardziej dynamiczna. Widać, że idziemy w dobrym kierunku. Oczywiście wszystkie te przygotowania zweryfikuje boisko, ale jesteśmy dobrej myśli. Uśmiech towarzyszy nam cały czas. Będzie chyba takim naszym znakiem firmowym, a i też sprzymierzeńcem, siódmym zawodnikiem na parkiecie.

- Jako zespół liczymy bardzo na kibiców - dodała kapitan naszego zespołu. - Mam nadzieję, że wypełnią halę do ostatniego miejsca i będą gorąco nas dopingować. Wiemy już, po turnieju rozegranym w naszej hali, że kibice mają jeszcze duże rezerwy. Chciałabym, tak jak wszystkie moje koleżanki z drużyny, aby pokłady tych możliwości zostały uruchomione, żeby w sobotę była wspaniała atmosfera i zabawa. My, na boisku, odwdzięczymy się za to pełną poświęcenia walką.