20 zwycięstwo w ORLEN Lidze

18.02.2017

Chemik Police pokonał Giacomini Budowlanych Toruń 3:1. Dla policzanek jest to 20 wygrana w ORLEN Lidze.

Pierwszy set zaczął się od nadspodziewanej walki przyjezdnych. Budowlani grali trudną zagrywką. Problemy z przyjęciem miały Malwina Smarzek i Anna Werblińska (17:21). Chemik wziął się za odrabianie strat w samej końcówce. Dwukrotnie o czasy prosił trener Nicola Vettori (20:21 i 22:23). Przy piłce setowej rywalkom nie zadrżała ręka, dzięki czemu zasłużenie wyszły na prowadzenie 1:0 w setach.

Podrażnione mistrzynie Polski drugą partię zaczęły od mocnego uderzenia w zagrywce. Wyszły na kilkupunktowe prowadzenie i kontrolowały grę. Przynajmniej próbowały, jednak skutecznie przeszkadzały im w tym przyjezdne, które raz po raz ambicją i walką wyłuskiwały kolejne piki. Pod koniec wygrały znakomitą wymianę przy stanie 24:23, finalnie blokując Jelenę Blagojević i doprowadzając do walki na przewagi. Chwilę później Blagojević miała szansę do rehabilitacji, wygrała przepychankę na siatce, Chemik zwyciężył na przewagi.

Po przerwie kibice w hali mogli oglądać set bliźniaczy do drugiego. Początkowo Chemik wyszedł na prowadzenie, dobrze w ataku radziła sobie Malwina Smarzek. Przyjezdne jednak grały walecznie i minimalizowały straty. Skuteczna w ataku była Rebecca Pavan. Kanadyjka zdobywała dużo punktów, często obijając blok gospodyń. W najważniejszym momencie jednak pomyliła się. Przy stanie 24:23 zaatakowała do skosu, mijając boisko o jakieś pół metra.

Policzanki złapały swój rytm. Coraz lepiej radziły sobie w zagrywce, dzięki której już na samym początku odskoczyły na kilka oczek. Solidnie prezentowała się Jelena Blagojević. Serbka sprytnie kończyła piłki z lewego skrzydła (19:14). Policzanki dowiozły prowadzenie do końca i wygrały za trzy punkty. Jest to 20 zwycięstwo Chemika w bieżącym sezonie ORLEN Ligi.

Chemik Police - Giacomini Budowlani Toruń 3:1 (23:25, 26:24, 25:23, 25:17)

Chemik: Werblińska (4), Smarzek (19), Veljković (9), Bednarek-Kasza (9), Zaroślińska (25), Wołosz (7), Krzos (l.) oraz Jagieło, Blagojević (11), Gajgał-Anioł (1), Bełcik.

MVP: Jelena Blagojević